Pregled aktivnosti Vijeća učenika u šk. god. 2017./2018.

Autor: Željka Pačalat, 6. 6. 2018.

Vijeće učenika se ponovno, kao i svaki put do sad, može pohvaliti organizacijom brojnih događanja i aktivnosti tijekom protekle školske godine. Pa, krenimo redom…

Na samom smo početku organizirali razmjenu udžbenika kako bismo našim učenicima osigurali bezbrižan početak nove školske godine. Pružili smo podršku i onim najmlađim učenicima prvih razreda kako bi se što brže i lakše uklopili u novu radnu sredinu, i to upravo zahvaljujući projektu „Učenici mentori“ koji se u našoj školi provodi već dugi niz godina. Povodom Božića i Valentinova, razvrstali smo i podijelili sve one prigodne poruke koje su učenici namijenili jedni drugima ubacivši ih u prethodno postavljenu kutiju. Maškare su i ove godine na jedan dan zavladale našom školom, a stručni tim sastavljen od nekoliko profesora i članova Vijeća pobrinuo se da ih pravedno ocijeni i za one najkreativnije osigura simbolične nagrade, što ove godine nije bio nimalo lak zadatak.

Osim onih uobičajenih aktivnosti, kao što je između ostalog i naš prepoznatljiv humanitarni kviz prilikom kojeg učenici mogu odmjeriti snage u znanju, ove smo godine pokrenuli novu inicijativu – „PGV pod zvijezdama“. Cilj je oživjeti prostor dvorišta škole i u vrijeme izvan redovne nastave, i to na način da naši vrsni samostalni glazbenici i literati odaberu i izvedu pred svojim kolegama i profesorima repertoar prigodan za jedno takvo ugodno predvečernje druženje. Susret učenika najstarijih gimnazija, održan početkom veljače, stavio je naglasak upravo na takve pozitivne, inovativne primjere pojedinih Vijeća učenika. Uz sve to, članovi Vijeća su na zamolbu ravnateljice dali svoj doprinos i po pitanju nekih odluka značajnih za našu školu, čime smo još jednom pokazali koliko predano i pouzdano shvaćamo našu ulogu.

No, ono najbitnije za kvalitetnu suradnju je uspostava dobre komunikacije, što smo postigli našim prvim teambuilding-om. 12. listopada smo se uputili u adrenalinski park Accredo Centar. Poslijepodne smo proveli u zabavnom druženju, sportskim aktivnostima i planiranju budućih aktivnosti. Na taj smo način uspjeli povezati i zbližiti učenike različitih generacija, što je zapravo i ključno za funkcioniranje samog Vijeća učenika i svih njegovih članova.

Sve u svemu, godina iza nas je bila izrazito dinamična i produktivna. Zahvaljujem se svima koji su se uključili u rad Vijeća te se nadam da će se dobra praksa Vijeća nastaviti i ubuduće, kreirajući pozitivnu, ugodnu i poticajnu atmosferu za sve naše sadašnje, ali i buduće učenike.

Tin Rogina, predsjednik Vijeća učenika

Službeni predstavnici u Vijeća učeniku u školskoj godini 2017./2018. su: Eva Benjak (1.a), Ema Pofuk (1.b), Tia Brezovec (1.c), Klea Čovran (1.d), Mia Horvat (1.e), Mihael Kralj (1.f), Alisa Pevec (1.g), Marko Kralj (1.h), Filip Poštenik (2.a), Marko Sever (2.b), Ema Mašić (2.c), Pia Paska-Jaklin (2.d), Mia Sajko (2.e), Dora Mihinjač (2.f), Andrea Križanić (2.g), Ena Novak (2.h), Noa Minđek (3.a), Ana Šobak (3.b), Sara Bedeniković (3.c), Mirta Klarić (3.d), Marta Begović (3.e), Luka Ivanković (3.f), Viktor Divjak (3.g), Katarina Meštrić (3.h), Robin Kokot (3.IB),  Klara Grašić (4.a), Lucija Jambrešić (4.b), Julia van Hoek (4.c), Vida Vertuš (4.d), Leo Pešut (4.e), Tibor Jakovac (4.f), Šimun Šopar (4.g), Elena Sovar (4.h), Tin Rogina (4.IB).

Važno je napomenuti da su u radu Vijeća uz službene predstavnike jednako aktivno tijekom cijele godine sudjelovali i: Karlo Narančić (2.a), Ana Marija Kastel (2.c), Mirta Vučetić (2.d), Lovro Štefan (2.f), Iva Dolenc (3.h), Karla Grašić (4.a), Ana Vrabec (4.a), Domagoj Jurišak (4.b), Marija Vuković (4.g), Marta Barbir (4.IB) i Katarina Plantak (4.IB).

Željka Pačalat, voditeljica