Vijesti iz knjižnice

POZIV SVIM UČENICIMA

Autor: Jasminka Horvatić-Bedenik, 16. 9. 2013.

Dragi učenici!

Ako volite kriminalističke romane, ako ste već čitali Agathu Christie, ako želiti upoznati i druge autora istog žanra, prijavite se na natjecanje „Čitanjem do zvijezda“ koje će se organizirati u našoj školi u obliku kviza znanja i/ili prezentacije multimedijskog uratka. Najbolji će se moći natjecati na svim razinama, od školske do državne.

Cilj nam je, a i želja, potaknuti vas na čitanje s razumijevanjem, istraživanje i kreativno stvaranje. Dosadašnji izvrsni odaziv učenika u osnovnim školama, potaknuo nas je pa smo odlučili u Hrvatskoj mreži školskih knjižničara, projekt "Čitanjem do zvijezda" proširiti i na srednje škole.

SREDNJE ŠKOLE

Natjecanje se sastoji od dva dijela:

a) kviz znanja

b) prezentacija  multimedijskog uratka

KVIZ ZNANJA

U kvizu znanja učenici će odgovarati on-line na pitanja iz sljedećih knjiga:

1. Agatha Christie: Ubojstvo u Orijent Exspresu

2. Agatha Christie: Deset malih crnaca

3. Agatha Christie: Iskričavi cijanid

4. Goran Tribuson: Zbirka otrova

5. Matilda Mance: Djevojka s brucošijade

Ove godine kriminalitsički roman Agathe Christie: Ubojstvo u Orijent Exspresu ujedno je i tema cijelog natjecanja.

PREZENTACIJA  KREATIVNOG MULTIMEDIJSKOG URATKA

-digitalni plakat, poster, video clip, animacija…

Tema  je kriminalistički roman Agathe Christie: Ubojstvo u Orijent Exspresu.

Vremenik natjecanja

Školska razina natjecanja održat će se u vremenskom rasponu od tjedan dana u svim školama koje će se prijaviti na natjecanje (između 25. i 30. studenoga 2013.). Pitanja i rješenja poslat će se školi koja sudjeluje u natjecanju jedan dan ranije na e-mail adresu škole ili e-mail adresu osobe zadužene za provedbu natjecanja u školi.

Županijska razina natjecanja održat će se u vremenskom rasponu od sedam dana u svim županijama ( između 3. i 7. veljače 2014.). Pitanja i rješenja poslat će se školi koja sudjeluje u natjecanju dva dana ranije na e-mail adresu škole ili e-mail adresu osobe zadužene za provedbu natjecanja u školi.

Regionalna razina natjecanja održat će se u Međimurskoj županiji (između 7. i 12. travnja 2014.).

Prijavite se u Školsku knjižnicu, najkasnije do kraja ovog mjeseca. Prezentirat ćete svoj razred, svoju školu i na drugačiji način učiti novo.

Čitanje nek' započne!

« Rujan 2019 »