Večer maturanata generacije 2023./2024.

Autor: Josip Sačić, 26. 5. 2024.

Naši su maturanti i ove godine održali svoju večer punu pjesme, svirke, plesa, glume, autorskih filmova i igara, a sve u pozitivnom i šaljivom tonu, prožeto dobrim vibracijama. Večer maturanata osmislili su kao raznolik i mozaičan glazbeno-scenski i videoprogram kojim su htjeli obilježiti završetak svog gimnazijskog obrazovanja i pokazati nam jedan dio svog školskog života. Tog 17. svibnja u holu škole tražilo se mjesto više; okupili su se brojni maturanti, njihovi razrednici i profesori, ravnateljica, roditelji, prijatelji... Voditelji programa bili su Leona Horvat i Fran Rabuzin, oboje učenici 4. a razreda.

Program je započeo snimkom autorske skladbe Maturantski marš našeg prošlogodišnjeg maturanta Luke Kolenka.

Prvi su se predstavili ratnici 4. a pjesmom Kad se prijatelji rastaju, uz zvukove harmonike i violine, citirajući pritom Aristotela koji kaže da je prijatelj jedna duša u dva tijela te ističući kako je najvažnije uvijek, u svakom lošem i dobrom trenutku, imati uz sebe pravog prijatelja uz kojeg  će nakon ovog srednjoškolskog obrazovanja poletjeti u daleke svjetove pune novih izazova.

4. f svoj je razred predstavio videom uz komentar kako su umjesto fizičke discipline trenirali mentalnu kondiciju i izdržljivost kako bi mogli koncentrirano odraditi sve potrebne ispite državne mature i napisati ih najbolje moguće. Svoj plan-trening snimili su kako bi i ostali maturanti mogli odraditi malo učenja u zadnji tren i podići svoje izglede za nove osobne rekorde.

Učenici 4. a i 4. c razreda tijekom dviju školskih godina u nastavi izborne sociologije i politike sudjelovali su u brojnim projektima i nizali fantastične uspjehe koje su pokazali filmovima Sociolozi i političari generacije 2023./2024., S-Factor i Baltilčki put.

Pčelice i pčelari 4. c razreda uz pjesmu i plesanje pod nazivom Zujanje prikazali su kako su marljivo radili u ovoj školi.

Učenici i učenice 4. g razreda nasmijali su nas svojim videom u kojem su prikazali viziju najvjerojatnije vlastite budućnosti.

4. e izveo je točku pod nazivom Svima orden, rijetkima čast te, prema prepoznatljivim osobinama, podijelio ordene svim svojim članovima i profesorima.

4. b razred sa svojim razrednikom prof. Josipom Kruljcem izveo je točku Fiesta, kombinaciju plesova Flamenco i tradicionalne hrvatske Enzerice, želeći poručiti kako gimnazija ipak nije toliko strašna i ozbiljna kako im se na početku činila te da se nakon ove četiri godine mogu malo opustiti i proveseliti. Kako bi ohrabrili maturante koji su trenutno vrlo zabrinuti oko matura i svoje budućnosti, pogotovo oko toga hoće li upasti na željeni fakultet, učenici

4. h videom Kako je Kuka ukrao snove poručili su kako nije sve tako crno i da će sve na kraju biti dobro.

Učenici 4. d razreda, uz videomaterijal koji su skupljali tijekom svih četiriju godina, napravili su i izložbu s izjavama profesora kojoj su doprinijeli i ostali maturanti te pozvali profesore da izjavama pridruže svoje ime ili ime svojih kolega.

Učenici 4. IB razreda pripremili su igru za profesore postavivši svoje fotografije iz ranog djetinjstva želeći saznati koliko profesori poznaju svoje učenike te mogu li pogoditi kako su njihovi učenici izgledali kao djeca.

Na kraju programa gosti su bili pozvani na izložbu Moj konceptualni autoportret koju su s profesoricom Ivom Pintarić Mandić pripremili učenici 4. a, 4. b, 4. c i 4. h razreda.

Publika je još jednom velikim pljeskom nagradila naše maturante koji su sve četiri godine marljivo radili i trudili se biti najboljom verzijom sebe.

Hvala, generacijo 2023./2024., bili ste sjajni!

PRVA NA TIKTOKU:

PRVA NA X-u: