Školski projekt ZELENI BOŽIĆ

Autor: Josip Sačić, 20. 12. 2023.

U ovo su predblagdansko vrijeme profesori osmislili projekt Zeleni Božić u koji se uključio velik broj naših učenika. Uzimajući u obzir materijalističko društvo usmjereno potrošnji, konzumerizmu, odlučili su učenike motivirati da budu promjena koja je društvu potrebna.  U vrijeme zimskih blagdana stvara se 30 posto više otpada i zato smo s učenicima organizirali zeleni Božić u našoj školi, njihovim domovima i srcima. Učenici su sami izabrali način kako će djelovati i obilježiti svoj Zeleni Božić. Učenici su reciklirali, ponovno upotrebljavali stare predmete, samostalno izrađivali poklone, čestitke, ukrase za bor, rukotvorine, organizirali zajedničko druženje s roditeljima, prijateljima, poklonili sebe i svoje društvo umjesto poklona, humanitarno su djelovali prema potrebitima i širili svijest o važnosti očuvanja okoliša te o utjecaju masovne potrošnje na okoliš. Njihova kreativnost došla je do izražaja, a oni najkreativniji osvojili su i simbolične nagrade koje su bile rezultat radionice socijalne zadruge Humana Nova i naših učenika maturanata koji su od otpadnog tekstila izradili krasne snjegoviće. Ovo je naš mali školski doprinos društvu koji promovira prave društvene vrijednosti. Čestitamo svim našim učenicima, a posebno onima koji su se istaknuli: Jakov Grabar, 3. b, Jakov Bogdanović, 1. g, Zlatka Bartol Golubić, 1. g, Elizaveta Donskikh, 4. d, Mia i Nino Petek, 1. g, Mihael Cikač, 1. g, Azra Štoćko, 1. f.

Radove možete pogledati ovdje.

Želimo vam svima zeleni Božić!

Voditelji projekta:

Rajko Guščić, Ivana Žnidarić Kajić, Aleksandar Meštrić i Lidija Klampfl