Prvoj gimnaziji Varaždin uručena nagrada Varaždinske županije za iznimna postignuća u proteklom jednogodišnjem razdoblju, a Emanuel Tukač proglašen najboljim maturantom!

Autor: Janja Banić, 8. 9. 2023.

Povodom Dana Varaždinske županije, najstarije hrvatske županije, te 30. godišnjice njenog ponovnog osnutka, u Areni Varaždin održana je svečana sjednica Skupštine Varaždinske županije kojoj su nazočili mnogobrojni uzvanici i premijer Vlade Republike Hrvatske, Andrej Plenković s ministrima. Bila je to prilika da se zaslužnim pojedincima i pravnim osobama dodijele priznanja i nagrade. Prva gimnazija Varaždin nagrađena je za iznimna postignuća u proteklom jednogodišnjem razdoblju. Citiramo: „…kao jednoj od najstarijih gimnazija u Hrvatskoj koja je prepoznata po inovativnosti, kreativnosti i izvrsnosti u odgoju i obrazovanju, što rezultira izvrsnim uspjesima učenika na raznim natjecanjima i smotrama, posebice u STEM području.“ U ime škole, tu je veliku nagradu primila ravnateljica Janja Banić. Zahvaljujemo našem osnivaču, Varaždinskoj županiji, županu Anđelku Stričaku i njegovim suradnicima, što su prepoznali trud i rezultate naše škole i što nas, kad god zatreba, bezuvjetno podržavaju. Ovo je nagrada svih nas. Zato hvala i svim učenicima, djelatnicima, roditeljima, sponzorima i prijateljima škole što kvalitetnom suradnjom obogaćuju naš rad i istinski se trude da budemo još bolji i popravimo sve što treba popravljati. Osim nagrade školi, na svečanosti je uručena nagrada i najboljem maturantu Varaždinske županije koji i ove godine dolazi iz redova učenika Prve gimnazije. Emanuel Tukač zasluženo je ponio tu titulu, nakon svih uspjeha, aktivnosti i akademskih postignuća tijekom četiri godine školovanja u našoj školi. Velike čestitke, Emanuel! Za 387 godina staru školu, ovakve su nagrade ujedno i odgovornost koju prihvaćamo. Ponosni smo! Fotografije sa svečanosti možete pregledati na Facebook stranici škole.

Ovaj tjedan: 1988
« Svibanj 2024 »