S-factor – međunarodni festival

Autor: Vladimir Mikac, 6. 6. 2023.

Ove su školske godine naše učenice trećih razreda izborne sociologije sudjelovale u projektu S-factor surađujući s učenicima šestih razreda iz Centra za odgoj i obrazovanje Tomislav Špoljar. Zajedničkim snagama učenici su snimili glazbeni spot o prijateljstvu kako bi širili svijest o važnosti inkluzije osoba s posebnim potrebama u društvo i kako bi promicali vrijednosti tolerancije, solidarnosti, prihvaćanja različitosti i kvalitetnog suživota svih u društvu. Učenici su 25. svibnja boravili u Sloveniji, u Semiču, na samom Festivalu gdje su se predstavljali svi sudionici projekta. Tijekom boravka u Sloveniji učenici su sudjelovali u brojnim radionicama koje su organizirali organizatori osnovne škole iz Črnomelja te se još više povezali jedni s drugima. Odlazak na festival u Sloveniju omogućio nam je sponzor, tvrtka Rudi-express iz Čakovca na čemu smo neizmjerno zahvalni. Suradnja naših učenica i Centra za odgoj i obrazovanje Tomislav Špoljar i dalje se nastavila te su svi učenici pokazali svoju glazbenu i plesnu točku 2. lipnja u HNK-u u Varaždinu povodom obilježavanja Dana Centra za odgoj i obrazovanje Tomislav Špoljar.

Iz naše škole sudjelovale su učenice: Ana Cikač, Ana Đekić, Anja Špoljarić, Dora Lacković, Dora Vidaković, Elena Posavec, Lana Matunci Molnar, Leona Horvat, Lorena Kolarić, Ana Njegovec, Ida Hižak i Lana Vrček, a pripremale su ih profesorice Slavica Kelemen i Ivana Žnidarić Kajić s profesoricama iz CTŠ-a Violetom Svetec i Renatom Kos.

Čestitike našim učenicama koje su naš veliki ponos i koje šire prave ljudske vrijednosti u društvu.

Link na video.

Ivana Žnidarić Kajić, prof.

« Svibanj 2024 »