Planinarenje na Ravnu goru – PGV ljubitelji prirode

Autor: Lara Novak, 17. 4. 2023.

Planinarska grupa „PGV ljubitelji prirode“ krenula je na svoj treći planinarski izlet 2. travnja 2023. Dan je započeo ranojutarnjim okupljanjem učenika i profesora ispred Prve gimnazije Varaždin u 8 sati. Došavši na mjesto iskrcavanja u selu Žarovnica, nakon podjele štapova, svi smo uzbuđeno krenuli prema vrhu Ravne gore. Prvo stajalište kod vidikovca ,,Glažareva pećina“ bilo je nedaleko od naše početne točke te smo tamo svi dobili priliku za stanku i okrepljenje. Nakon kratkog odmora krenuli smo prema planinarskom domu ,,Filićev dom“ u koji smo stigli oko 11 sati. Tamo smo napravili pauzu poslije koje smo krenuli prema planinarskoj kući ,,Pusti duh“ kako bismo uživali u prekrasnom pogledu te napravili nekoliko zajedničkih fotografija za uspomenu. Nakon fotografiranja uputili smo se na put do najvišeg vrha Ravne gore (694 m) koji je ujedno i pravi vrh Ravne gore, no mnogi koji se upute na Ravnu goru i ne znaju tu zanimljivost. Na samom vrhu svi smo imali priliku dobiti štambilj i kraće se odmoriti. Poslije posjeta samome vrhu Ravne gore započeli smo svoj spust do mjesta našeg jutarnjeg ukrcaja gdje nas je čekao autobus. Ukupan put bio je malo duži od 13 kilometara, ali hrabro smo se borili i s veseljem izdržali sve fizičke napore. Atmosfera je cijelim putem bila ugodna i vesela, a profesori vodiči stručni i dobre volje. U Varaždin smo se vratili puni novih iskustava i nezaboravnih sjećanja te sada nestrpljivo čekamo sljedeći planinarski izlet. Profesori vodiči bili su Zoran Jeftić i Krunoslav Rukelj uz ostale profesore koji su se pridružili veseloj skupini učenika, a to su bili: Irena Premuž, Marko Šafran, Dražen Dragović, Hana Bulić, Rajko Guščić, Vesna Novosel Martinić, Ksenija Mađarić i Ivana Žnidarić Kajić. Projekt je financirao Grad Varaždin iz projekta Participativni proračun za mlade.

Alba Herceg, 3. h i Lovro Pirović, 4. e

« Svibanj 2024 »