U Prvoj gimnaziji otvoren Regionalni obrazovni centar u sklopu projekta e-Škole

Autor: Janja Banić, 15. 5. 2018.

U sklopu projekta e-Škole danas je u Prvoj gimnaziji otvoren reprezentativni prostor Regionalnog obrazovnog centra, jednog od svega pet u Hrvatskoj. Nositelj projekta je CARNet, a otvorenju je prisustvovala i ministrica znanosti i obrazovanja, prof.dr.sc. Blaženka Divjak, koja je još jednom dala potporu razvoju i STEM područja, ali i naporima Prve gimnazije u iskoracima koje poduzima i kojima prednjači u obrazovanju svojih učenika. Uvaženim gostima, među kojima su bili i varaždinski gradonačelnik Ivan Čehok, pročelnik Upravnog odjela za prosvjetu Varaždinske županije Miroslav Huđek sa suradnicima, predstavnici Agencije za odgoj i obrazovanje, kolege s Fakulteta organizacije i informatike Varaždin koji su partneri na projektu, članovi Školskog odbora škole, predsjednik Vijeća učenika škole, djelatnici Prve gimnazije, te ravnatelji e-Škola koje gravitiraju ROC-u u našoj školi, kao i uzvanicima u preostalim Regionalnim centrima u Zagrebu, Splitu, Osijeku i Rijeci pozdravnu riječ uputio je ravnatelj CARNet-a, Goran Kezunović, kao i njegova zamjenica Andrijana Prskalo Maček. Prisutne na svih pet lokacija pozdravio je u ime osnivača i zamjenik župana Varaždinske županije, Tomislav Paljak. U sklopu programa otvorenja, ravnateljica Prve gimnazije, Janja Banić pozdravila je prisutne i najavila ogledni sat koji je održao profesor matematike u Prvoj gimnaziji, Marko Zrna sa učenicima, prijenosom iz interaktivne učionice opremljene također u sklopu projekta e-Škole kako bi pokazao mogućnosti korištenja instalirane opreme za učenje na daljinu i u različitim prostorima. Tako su učenici u dvorani ROC-a, ali i oni u interaktivnoj učionici na drugom katu škole imali priliku pratiti isto predavanje, rješavati zadatke te na tabletima birati rješenja. Veseli nas novi prostor koji će biti na raspolaganju i našim nastavnicima za održavanje nastave, aktivnosti, projekata, na dobrobit svih sadašnjih ali i budućih prvogimnazijalaca. Fotografije s otvorenja i objave iz medija pogledajte i pročitajte na našoj Facebook stranici!

« Prosinac 2018 »