Održana svečana sjednica Nastavničkog vijeća Prve gimnazije

Autor: Janja Banić, 11. 10. 2017.

Svečanom sjednicom Nastavničkog vijeća u holu škole, Prva gimnazija Varaždin obilježila je 381. rođendan. Svečanoj sjednici su uz djelatnike škole, učenike, roditelje, umirovljene profesore prisustvovali i zamjenik župana Varaždinske županije Tomislav  Paljak te posebna savjetnica župana Natalija  Martinčević. Na početku sjednice je nazočne pozdravila ravnateljica škole Janja  Banić koja je nabrojila niz projekata i programa koje škola provodi, a nakon nje se obratio i zamjenik župana istaknuvši važnost djelovanja ove ugledne obrazovne institucije.

- O samom značaju Prve gimnazije je već sve rečeno, ali svakako treba spomenuti znamenitu galeriju ličnosti iz svijeta glazbe, sporta i politike koje su pohađale ovu školu koja slavi visoku obljetnicu svoga postojanja. Sjetimo se samo velikana ilirskog pokreta poput Ljudevita Gaja, Vatroslava Jagića, pa sve do glazbenika svjetskog glasa poput Ruže Pospiš Baldani ili Jurice Muraja te na kraju likovnih umjetnika poput Miljenka Stančića pa sve do današnjih generacija učenika koji svoja temeljna znanja stječu u Prvoj gimnaziji. Niz međunarodnih programa u kojima sudjeluje ova škola dokaz su trajne opredijeljenosti ravnateljice, ali i svih djelatnika da se samo novim znanjima i spoznajama može ići naprijed. Čestitam svim djelatnicima škole na trudu i energiji koje ulažu da bi škola bila uspješna, a učenicima koji neprekidno osvajaju nagrade i medalje na domaćim i međunarodnim natjecanjima želim da i dalje budu promotori naše Županije – rekao je Paljak te dodao kako Prva gimnazija čuva bogatu kulturu i baštinu škole, a istodobno uvodi inovacije, nove programe te potiče stvaralaštvo, otvorenost i suradnju.

U nastavku svečane sjednice upriličen je prigodni program u kojem su nastupili učenici Prve gimnazije. Fotografije sa sjednice pogledajte na školskoj Facebook stranici i školskom Twitteru.

« Srpanj 2018 »