Prva i Lake Brantley: Crorida 3 Skype Conference

Autor: Janja Banić, 7. 4. 2017.

U četvrtak, 6. travnja održana je Skype konferencija sa školom "Lake Brantley High School" iz Orlanda na Floridi, u sklopu projekta "Crorida 3", koji nas već treću godinu zaredom povezuje s tom školom kroz online komunikaciju učenika, prezentacije škole, obrazovnog i društvenog sustava, književnih djela na engleskom jeziku, kao i kreativnih radova učenika. Uz učenike prvih razreda, kojima je ovo bio prvi susret s ovim projektom, sudjelovali su i već iskusni učenici četvrtih razreda. Sara Paska iz 4.c razreda američke je učenike upoznala s našom školom i programima. Antonija Belcar iz 4.d je prezentirala svoje viđenje poznatog romana "Lovac u žitu" J.D. Salingera, a Ana Busija iz istog razreda je predstavila svoj doživljaj romana "Pustolovine Huckleberryja Finna" američkog autora Marka Twaina. Američka učenica na razmjeni u 4.d, Olivia Nicole LeBlanc, američkim je učenicima ispričala svoje utiske o školovanju u Hrvatskoj, posebno o sličnostima i razlikama dvaju sustava. Američki učenici su joj postavili nekoliko pitanja o Hrvatskoj. Zatim su nam američki učenici prikazali zanimljivu prezentaciju svoje škole, s naglaskom na brojne izvannastavne i sportske aktivnosti kojima se ta škola ponosi. Dogovorili smo razmjenu ideja o raznim temama na "online discussion forumu" koji smo pokrenuli, pa očekujemo uključenje i suradnju većeg broja učenika s obje strane. S američke strane projekt i dalje vodi profesorica engleskog jezika Debbie Brownrigg, a s naše strane voditelj projekta je Hrvoje Kristan, prof. I ovaj put se za tehničku podršku i fotodokumentaciju pobrinuo Vladimir Mikac, prof. Zahvaljujemo svim sudionicima, te pozivamo i ostale učenike da se u tjednima koji dolaze pridruže našem forumu.

prof. Hrvoje Kristan