Suradnja Prve gimnazije i Fakulteta organizacije i informatike

Autor: Janja Banić, 6. 4. 2017.

Za učenike izbornog predmeta Politike i gospodarstva 05.04.2017. na inicijativu naše bivše učenice Anje Šimunić studenti Fakulteta za organizaciju i informatiku održali su predavanje i radionicu na temu Poduzetništva. Anja Šimunić  studentica je diplomskog studija Ekonomika poduzetništva na Fakultetu organizacije i informatike i aktivna članica studentske udruge Business club@foi.  Studenti koji su članovi spomenute studentske udruge aktivno i volonterski rade na edukaciji i promoviranju poduzetništva kao jedne izuzetno važne mogućnosti za stvaranje vlastite kvalitetne egzistencije. Studenti Marina Zubić, Anja Šimunić i Marko Peranović održali su izvrsno predavanje našim učenicima kojima su objašnjavali osnovne pojmove vezane uz poduzetništvo, zatim su kroz primjere objašnjavali poduzetničke ideje i uspješne poduzetničke pothvate te različite načine ulaska u poduzetnički pothvat. Naglasili su mogućnost osnivanja vlastitog startup poduzeća upravo uz podršku FOI – a koji u prvoj godini uz savjetodavnu funkciju nudi besplatan servis i prostor u Tehnološkom parku. Učenici su bili upoznati s primjerima dobre prakse, sa studentima koji su tijekom studiranja pokrenuli vlastiti posao i financirali na taj način i svoje školovanje. Nakon predavanja radionicom su potaknuli učenike da pokušaju doći sami do svoje poduzetničke ideje. Kako je ovo bila vrlo kvalitetna suradnja dviju renomiranih obrazovnih institucija našeg grada dogovorili smo i neke buduće suradnje upravo sa Business clubom i studentima koji su doista pravi primjer kako se radom i trudom  može uspjeti.

Ivana Žnidarić Kajić, prof.