„English through Entrepreneurship“: mobilnost učenika i profesora škole u Norveškoj

Autor: Janja Banić, 27. 2. 2017.

U tjednu od 12.2.2017. do 18.2.2017. učenici Prve gimnazije Varaždin, Ema Sabljak (4. IB), Lorena Brašnić (4. IB), Marta Barbir (3. IB), Dora Grabar (3. IB), Nika Peršić (3. IB) i Tin Rogina (3. IB), u pratnji prof. Irene Kocijan-Pevec i prof. Kristine Oršić Manojlović, u sklopu KA2 Erasmus+ projekta „English through Entrepreneurship“ posjetili su školu u Norveškoj, Tiller. Tijekom tjedna, učenici naše škole radili su na projektnim zadacima zajedno s učenicima iz partnerskih škola iz Turske, Rumunjske, Norveške i Belgije. Učenici tijekom projekta rade podijeljeni u 3 mini-kompanije: novinarska agencija News for Youth (https://newsforyouth.org/), TravelmAPP i turistička agencija. U posljednjih godinu dana učenici su odlično napredovali s razvojem svojih kompanija, a tijekom tjedna mobilnosti u Norveškoj dvije mini-kompanije, TravelmAPP i turistička agencija, simulirale su proces zajedničkog pothvata („joint venture“) koji je završio svečanim potpisivanjem sporazuma o zajedničkom ulaganju na završnoj svečanosti tog tjedna. U tom tjednu učenici su imali priliku posjetiti novinarsku agenciju Addressavisen u Trondheimu i grad Roros, koji je upisan na UNESCO-v popis mjesta svjetske baštine u Europi, gdje su slušali predavanje g. Franka Nordvika o turizmu u tom području. Kako bi učenici mini-kompanije TravelmAPP dobili bolji uvod u razvoj poduzeća, slušali smo predavanje profesora Alfa Ingea Wanga, na temelju čijeg istraživanja je pokrenuta platforma Kahoot!. Osim toga, učenici su imali priliku i provesti jedan dan na Norveškom sveučilištu znanosti i umjetnosti u Trondheimu na Literature Campu pod vodstvom gđe. Anite Normann. Tjedan u Norveškoj našim učenicima je prošao brzo zbog puno raznih aktivnosti. Sljedeća mobilnost održat će se u Rumunjskoj, u listopadu, 2017. Više slika s tjedna mobilnosti u Norveškoj možete vidjeti na Facebook stranici škole i Erasmus projekata škole Erasmus+ u Prvoj gimnaziji Varaždin.

PRVA NA TIKTOKU:

PRVA NA X-u: