Predsjednica Republike Hrvatske, gospođa Kolinda Grabar Kitarović, u posjeti Prvoj gimnaziji

Autor: Janja Banić, 15. 12. 2016.

U sklopu rada svog Ureda u Varaždinskoj županiji, Predsjednica Republike Hrvatske, gospođa Kolinda Grabar Kitarović, jučer, 14. prosinca, u poslijepodnevnim satima, u pratnji župana Varaždinske županije, gospodina Predraga Štromara, te gradonačelnika grada Varaždina, gospodina Gorana Habuša, posjetila je Prvu gimnaziju Varaždin. U prepunom ulaznom holu dočekali su je mnogobrojni učenici, djelatnici škole i roditelji, a Glazbena radionica Predsjednici je uputila glazbenu dobrodošlicu. Nakon pozdravnog govora ravnateljice škole, Janje Banić, u kojem je kratko predstavljeno djelovanje škole, Predsjednica se obratila okupljenima. Naglasila je da je impresionirana onim što je čula o Prvoj gimnaziji i svemu što se u školi provodi, te poslala poruku o iznimnoj važnosti obrazovanja. Nakon uvodnih riječi Predsjednica je razgledala muzejski dio škole: fizikalnu zbirku, zbirku  zaštićenog fonda starih knjiga, te biološku zbirku sa ručnim modelima Franje Koščeca. Središnji dio posjete bilo je predstavljanje sedam fakultativnih kurikuluma i e-kolegija STEM područja za koje je Predsjednica pokazala iznimno zanimanje, a u kojem su sudjelovali profesori škole kao autori. Pohvalivši predstavljeno Predsjednica se kratko zadržala u diskusiji sa učenicima, djelatnicima i roditeljima okupljenima na predstavljanju u e-učionici, a dotaknula se i teme nužno potrebne kurikularne reforme koju svi željno iščekujemo. Djelatnici škole upoznali su je s tim kako Prva gimnazija u međuvremenu, u okviru propisa, provodi svoju malu, internu reformu, te kontinuirano radi na edukaciji djelatnika i novim nastavnim metodama. Nakon razgleda školske knjižnice i čitaonice, koja je jedna od najbogatijih školskih knjižnica u Hrvatskoj, opremljena suvremenom tehnologijom, prijenosnim računalima i tabletima korisnima za rad učenika tijekom odmora, Predsjednica se vratila u ulazni hol gdje su je ponovno dočekali učenici, djelatnici i roditelji. Bili su to trenuci veselog raspoloženja, neformalnog razgovora, prilika za fotografiranje, što su iskoristili mnogi prisutni. Uz srdačan pozdrav i lijepe želje, Predsjednica je napustila prostore naše škole, a mi se nadamo novoj prilici za ponavljanje ovog nadasve ugodnog i neformalnog susreta. Fotografije možete razgledati na našoj Facebook stranici.