Rezultati županijske smotre LiDraNo: za državnu smotru predložena čak četiri rada naših učenika

Autor: Janja Banić, 2. 3. 2016.

Na županijskoj smotri LiDraNo 2016. čiji je domaćin bila Prva gimnazija Varaždin sudjelovao je ukupno 61 učenik u četiri kategorije smotre te 24 mentora.

LITERARNI IZRAZ

Županijsko prosudbeno povjerenstvo za literarni izraz smotre LiDraNo predložilo je tri literarna rada na državnu smotru (abecednim redom):

Doba bezdušnih, Anela Ilijaš, 3. raz., Prva gimnazija Varaždin, mentorica Ivana Pintarić, prof.
Na krilima mira, Stela Obradović, 4. raz., Medicinska škola Varaždin, mentorica Ines Ercegovac, prof.
Čaša vode, Vida Sever, 1. raz., Prva gimnazija Varaždin, mentorica Tatjana Ruža, prof.

Za Županovu nagradu predložena je učenica Vida Sever.

NOVINARSKI IZRAZ

Županijsko prosudbeno povjerenstvo za novinarski izraz smotre LiDraNo predložilo je dva samostalna novinarska rada na državnu smotru (abecednim redom):

Želimo drugačije – netko mora početi!, izvještaj, Matija Benić, 3. raz., Prva gimnazija Varaždin, mentorica Miljenka Štimec, prof.
Lov na lisice, članak, Lana Par, 2. raz. Elektrostrjarska škola, mentorica Valentina Šinjori, prof.

Za Županovu nagradu predložen je učenik Matija Benić.

DRAMSKI IZRAZ

Županijsko prosudbeno povjerenstvo za dramski izraz smotre LiDraNo predložilo je, u kategoriji pojedinačnih scenskih nastupa, na državnu smotru:

Helenu Petek, 1. raz. Prve gimnazije Varždin s monodramom Drama apsurda Emilije Kovač, mentorica Tatjana Ruža, prof.

U kategoriji skupnih scenskih nastupa na daljnju razinu prosudbe predložilo je:

Europinu smrt, dramsko-scensku igru učenika 3. i 4. razreda Druge gimnazije Varaždin – Ivan Horvat, Mislav Habulin, Karla Aračić, Iva Breški, Edi Martinez, David Mašić, Lucija Mlinarek, Teodora Gerbus, Iva Kreš i Lana Posavec. Autori teksta su maturanti Karla Aračić i Mislav Habulin, a mentor je Petar Bekić, prof.

Za Županovu nagradu predložena je učenica Helena Petek te učenici Druge gimnazije.

Čestitamo svim učenicima i njihovim mentorima! Fotografije sa smotre možete pogledati na Facebook stranici škole.