Matematičari Prve gimnazije dominirali u svojim kategorijama na županijskom natjecanju iz matematike

Autor: Janja Banić, 25. 2. 2016.

Na ovogodišnjem Županijskom natjecanju iz matematike, održanom u Strojarskoj i prometnoj školi Varaždin, sudjelovalo je čak 24 učenika naše škole. Iako trenutno raspolažemo samo s neslužbenim rezultatima (testovi se šalju u Zagreb gdje će biti ponovno ispravljani i bodovani od strane Povjerenstava za natjecanja te će nakon toga biti formirani konačni rezultati), naši učenici su postignuli iznimne uspjehe. U 1. razredu, A kategorije, učenici Bruno Golik, Viktor Divjak i Marta Mihin dijele 1. mjesto, druga je Dora Kermek, a treći Petar Benjak.(mentor svim učenicima u školi je prof  Stanko Divjak). U ovoj kategoriji još su sudjelovali Marko Kuzmić (prof. Andreja Veršić), Robert Špralja (prof. Stanko Divjak), Leon Krog (prof. Andreja Veršić), te Sven Stanisavljević (prof. Stanko Divjak). Od 1. razreda, B kategorija, sudjelovala je samo učenica 1.d razreda,  Antonija Engler (prof. Andreja Veršić), koja je osvojila 5. mjesto. Od 2. razreda, A kategorija, učenica Aleksandra – Saša Božović osvojila je 1. mjesto (prof. Stanko Divjak), Adam Ban 3. mjesto (prof. Ana Grozdanić), a Ilija Srpak 4. mjesto (prof. Stanko Divjak). Sudjelovali su još Bernard Bačani (prof. Ana Grozdanić), Rea Novak (prof. Ana Grozdanić), Šimun Ilčić (prof. Ana Grozdanić)  i Tamara Đolonga (prof. Milada Erhatić). U A kategoriji, 3. razred, sudjelovali su Josip Kelava, Marin Kišić, Ivan Rissi te Ivan Avirović koji su osvojili prva četiri mjesta redoslijedom kojim su navedeni (njih četvero su bili sami u kategoriji)! Mentorica učenicima u školi je prof. Ivana Tkalčec. U B kategoriji 3. razreda sudjelovala je učenica 3. a razreda, Eleonora Detić (prof. Nikolina Ivačić). Od 4. razreda sudjelovalo je samo dvoje učenika, Barbara Mikašek (prof. Andreja Veršić) i Tomislav Gregurić (prof. Anica Sakač) koji dijele 1. mjesto. Čestitke svim učenicima i njihovim mentorima, vjerujemo da će dio učenika nakon službenih rezultata biti pozvan i na državno natjecanje! Vidimo se dogodine!