Poziv za zainteresirane učenike: video uradak za emisiju „Ni da ni ne“ i projekt „Drugi“ Programa za djecu i mlade Hrvatske televizije

Autor: Janja Banić, 8. 2. 2016.

Pozivamo sve zainteresirane učenike i učenice Prve gimnazije da predlože svoj video uradak za emisiju „Ni da ni ne“, kao i za projekt „Drugi“ Programa za djecu i mlade Hrvatske televizije. Zainteresirani učenici mogu se javiti prof. Hani Bulić (hana.bulic@gmail.com) kako bi se prijava s prijedlogom teme i kratakim opisom problema koje želite prezentirati na vrijeme ispunila i poslala. Rok za prijavu je 10. veljače 2016. (dok je rok za slanje snimljenih materijala 31. ožujka 2016.). Detalje možete pročitati pod "više".

Tko su ti „drugi“, „drugačiji“ od vas u vašoj okolini i/ili zajednici?

S kojim se problemima u zajednici susreću?

Približite im se, upoznajte ih, razgovarajte s njima.

Predstavite ih svima!

Predstavite nam Vašu školu ili ekipu koja je sudjelovala u izradi filma!

„Ni da ni ne“ je emisija debatnog tipa u kojoj se prezentiraju i u kojoj se raspravlja o školskim i društvenim problemima ili problemima lokalnih zajednica koje prepoznaju i prezentiraju srednjoškolci. Konkretni problemi i slučajevi prikazani su kratkim video prilogom koji su osmislili i snimili učenici određene srednje škole odazvavši se na natječaj. Emisija je namijenjena srednjoškolcima i u njoj sudjeluju srednjoškolci iz cijele Hrvatske.

Projekt „Drugi“ dio je novog web portala u nastajanju, Programa za djecu i mlade - Školski.hr, namijenjenog djeci školskog uzrasta. Cilj projekta je stvoriti platformu koja će učiniti dostupnim različite tekstualne, video, audio, likovne i didaktičke, stručne i aktualne sadržaje vezane uz interkulturalnu sastavnicu građanskog odgoja. Okupiti sve sudionike obrazovnog sustava, učenike, stručnjake i nevladine udruge uključene u građanski odgoj i potaknuti kreiranje zajedničke baze sadržaja namijenjenih svima uključenima u obrazovni sustav. Središnji dio projekta je raspisivanje natječaja, namijenjenih učenicima različitih uzrasta, za stvaranje različitih audio-vizualnih sadržaja na temu „Drugi“ koji će biti postavljeni na portalu.