Medvednica 14. 4. 2024. – PGV ljubitelji prirode

Autor: Josip Sačić, 18. 4. 2024.

Planinarska grupa „PGV ljubitelji prirode“ koja djeluje unutar Hrvatskog planinarskog društva MIV, planinarska sekcija „Čevo“ - ogranak Prva gimnazija Varaždin, krenula je na drugi planinarski izlet na Medvednicu 14. travnja 2024. Medvednica ili Zagrebačka gora planina je sjeverno od Zagreba. Sljeme, njezin najviši vrh (1033 m), popularno je izletničko mjesto do kojeg se može doći cestom ili planinareći. Učenici i profesori Prve gimnazije Varaždin okupili su se pred školom u 7 sati, spremni za avanturu. Vožnja autobusom trajala je oko sat i pol do naselja Pila, gdje su ostavili autobus na parkiralištu i krenuli pješice prema Sljemenu. Nakon podjele štapova za planinarenje, grupa je s uzbuđenjem krenula prema vrhu Medvednice. Ukupno su planinarili 5 sati s pauzama, uživajući u ljepoti prirode i zajedničkom druženju. Oko 13 sati stigli su do samog vrha gdje su se divili prekrasnom pogledu i zabilježili nekoliko fotografija za uspomenu. Tijekom puta imali su priliku skupljati štambilje. Nakon posjeta vrhu krenuli su natrag prema autobusu, s polaskom kući predviđenim oko 16 sati. Nakon završetka planinarskog izleta odlučili su proslaviti uspješan i aktivan dan odlaskom na pizzu u poznatu zagorsku pizzerijų Oro-Goro. Svi su se veselili zajedničkom druženju i ukusnoj hrani nakon aktivnog dana na Medvednici. Ukupno su prešli više od 12 kilometara, hrabro svladavajući sve fizičke napore uz veselu atmosferu i podršku svojih profesora. Pratili su ih i službeni vodiči iz MIV-a te profesori Marko Šafran i Ivana Žnidarić Kajić uz podršku profesorica Irene Premuž i Vesne Novosel Martinić. Unatoč umoru, svi su se vratili u Varaždin sretni i ispunjeni novim iskustvima te sjećanjima koja će ih pratiti zauvijek. S nestrpljenjem čekaju sljedeći planinarski izlet koji će im donijeti nove avanture i doživljaje.

Helena Turšćak, 3. c

« Svibanj 2024 »