Prva gimnazija Varaždin

MathOS cup – čak 5 ekipa naše škole pozvano u Osijek!

Autor: Josip Sačić, 6. 2. 2024.

MathOs cup ekipno je natjecanje učenika srednjih škola organizirano u dvije sekcije – sekcija matematika i sekcija programiranje. Natjecanje u obje sekcije organizira se u dva kruga tijekom kojih ekipe od tri učenika rješavaju problemske zadatke. Prvi krug odvija se online dok se drugi krug za najuspješnije ekipe održava uživo na Fakultetu primijenjene matematike i informatike Sveučilišta u Osijeku.

Prvi krug sekcije matematika održan je u petak 2. 2. 2024. Naša škola nastupila je s ukupno 6 ekipa. U kategoriji 1. razreda natjecala se ekipa Mathlets (Zlatka Bartol Golubić i Jan Vašak iz 1. g te Jelena Mikulić iz 1. f, mentorica Lara Toth, prof.) i osvojila 6. mjesto, a u kategoriji 2. razreda natjecala se ekipa Bakrenjaci (Laura Friščić, Andrej Martinez i Nikola Sajko iz 2. f, mentorica Nikolina Ivačić, prof.) koja je također osvojila 6. mjesto. U kategoriji trećih razreda sudjelovale su čak 3 ekipe: Zeleni (Teodor Kovšca, Vjeko Hrgarek i Filip Juraga iz 3. g, mentorica Milada Erhatić, prof.), Skvid (Marko Hrenić, Antun Kralj i Andrija Punčec iz 3. g, mentorica Milada Erhatić, prof.) te Ciglari (Marko Bošnjaković, Luka Knapić i David Horvat iz 3. f, mentorica Tajana Golub Mendaš, prof.). Ekipe su osvojile redom 6., 7. i 22. mjesto. U kategoriji četvrtih razreda natjecala se ekipa Gaćari (Barbara Kelava, Bruno Kosmačin i Igor Vrdoljak, 4. g, mentorica Andreja Veršić, prof.) koja je osvojila 1. mjesto.

U svakoj kategoriji natjecalo se oko 60 ekipa, a samo prvih 7 ekipa u svakoj kategoriji pozvano je u drugi krug. Naše ekipe bile su odlične i čak pet njih putuje u svibnju u Osijek.

Svim sudionicima drugoga kruga MathOS cupa Fakultet primijenjene matematike i informatike Sveučilišta u Osijeku u okviru bodovanja posebnih postignuća priznaje maksimalni broj bodova za upis na Prijediplomski studij Matematika te Prijediplomski studij Matematika i računarstvo. Najbolje plasirani timovi osvojit će vrijedne nagrade.

Čestitke svim ekipama i mentorima, a ekipama koje su se plasirale u 2. krug želimo puno uspjeha!