Uspostava virtualnih razreda - nastava na daljinu

Autor: Janja Banić, 15. 3. 2020.

Poštovani učenici Prve gimnazije Varaždin, na svoje mailove u domeni skole.hr primili ste ili ćete primiti tijekom današnjeg dana pozive za pridruživanje svojim virtualnim razredima i grupama fakultativne i izborne nastave (opća gimnazija). Molimo Vas da prihvatite pozive tijekom današnjeg dana, pratite postupak kojim vas sustav vodi do aktivacije, te uđete u svoje virtualne razrede. Za to vam trebaju vaši AAI identiteti. Prva gimnazija koristit će sustav Google Classroom jer preostali sustavi poput Loomena i Office365 trenutno pokazuju probleme u radu i mišljenja smo da je izabrani sustav stabilniji. Postavit ćemo vam tijekom dana i mali priručnik o korištenju. Prilikom prijave upišite svoj mail u skole.hr domeni nakon čega će vas sustav preusmjeriti na prozor za prijavu s AAI-em. Nakon aktivacije i prihvaćanja poziva, svaki sljedeći puta u sustav i svoj razred i grupu ulazite klikom na desni gornji dio izbornika na ovoj stranici, u odjeljku PGV Nastava na daljinu, Google Classroom. Upisivanjem vašeg AAI identiteta direktno vam se otvara onaj razred u koji ste pozvani i eventualno grupa u koju ste pozvani tako da nema potrebe za više poveznica. Za sada pratite svoje razrednike jednom kad uđete u sustav, a od prekosutra i predmetne nastavnike. Ministarstvo znanosti i obrazovanja izradilo je niz video zapisa koje ćete moći pregledavati. Također, na Sportskoj televiziji moći ćete pratiti sadržaje koji su vam namijenjeni. Naravno, uz sve to pratit ćete i rješavati i sadržaje koje će vam davati vaši predmetni nastavnici. Svakodnevno ćemo na ovoj web stranici objavljivati raspored za svaki pojedini dan, čim ga MZO objavi. Svi radimo prema nacionalnom rasporedu uz eventualnu dopunu škole. Od vas se očekuje aktivnost, iako ne u realnom vremenu ali da svaki dan budete aktivni u sustavu. Učenici koji neće biti aktivni tijekom jednog cijelog dana u sustavu, trebat će opravdati taj izostanak kao izostanak u školi. Tako je odredilo MZO. Ukoliko budete imali problema s pristupom ili AAI identitetom, javite se svojim razrednicima koji će problem proslijediti na rješavanje administratoru. Želimo vam svako dobro, da zajedno naučimo kako raditi u sasvim drukčijem okruženju. Čuvajte se, pratite upute Nacionalnog stožera civilne zaštite, ostanite nam zdravi i vidimo se od sutra ujutro u virtualnom svijetu!

Ukupno: 1983083
Ovaj mjesec: 20378