Prvi festival znanosti na Prvoj oduševio posjetitelje!

Autor: Vladimir Mikac, 15. 5. 2019.

U petak, 10. svibnja 2019., u prostorima Prve gimnazije Varaždin, održan je Prvi festival znanosti na Prvoj. Glavni organizatori festivala su učenici 3. G razreda Prirodoslovno - matematičke gimnazije, Vedran Kocijan i Nensy Klačinski, uz podršku razrednice, Martine Vidović. Pozivu za sudjelovanje naših organizatora odazvali su se učenici Prve i Druge gimnazije Varaždin, Elektrostrojarske škole te Graditeljske, prirodoslovne i rudarske škole, radovima su predstavili svoje interese u području znanosti te iskoristili priliku za upoznavanje i druženje s budućim mladim znanstvenicima. Na festivalu je sudjelovalo četrdesetak učenika koji su pripremili prezentacije raznih eksperimenata i istraživanja iz područja kemije, biologije, fizike, geografije i informatike. Neki su radovi imali samo zabavnu svrhu, kao na primjer "Zabavne igre", "Električni val", "Arhitektura špageta", "Nemoj si slomiti jaja" itd. dok je drugima bio cilj osvijestiti ljude o ekološkim temama, kao što su štetnost umjetnih gnojiva ili važnosti organizama poput gujavica, bakterija i pčela. Pokusima i prezentacijama sudionici su ukazali na važnost znanosti u svakodnevnom životu, a svaki je posjetitelj, bez obzira na dob, mogao saznati nešto novo i korisno. Sigurni smo da se kod naših najmlađih posjetitelja dodatno produbio interes za znanost. Sudionici i posjetitelji iskazali su veliko oduševljenje festivalom, a svim je sudionicima bilo posebno drago što su dobili priliku na ovakav zabavan način predstaviti znanstvena područja koja ih zanimaju te proširiti, podijeliti svoje znanje s drugima i naučiti nešto novo. Veliku podršku festivalu dali su i mentori učenika te na taj način pridonijeli uspješnoj organizaciji festivala. Svi su se složili kako bi voljeli da festival znanosti uđe u tradiciju Prve gimnazije Varaždin.

Tea Toplak. 3 F.

PGV ljetopis 2020.

Online izdanje

Tehničke preporuke: za čitanje kliknite na naslovnicu. Pregled se preporuča u Chrome, Mozilla Firefox preglednicima i s normalnom veličinom fonta podešenom na mobilnim uređajima.

Ukupno: 2093662
« Listopad 2020 »