Step Afrika! kamp u Koprivnici: Američko veleposlanstvo u Zagrebu poziva zainteresirane učenike Prve gimnazije

Autor: Janja Banić, 25. 4. 2019.

Američko veleposlanstvo u Zagrebu ugostit će američku plesnu skupinu Step Afrika! koja će od 6. do 10. svibnja ove godine u Gimnaziji “Fran Galović” u Koprivnici voditi step kamp za srednjoškolce. Step je izvorni američki ples koji je nastao u bratstvima i sestrinstvima američkih sveučilišta. Kao takav, on ne samo da promiče plesni pokret koji je danas sastavni dio svakog suvremenog plesa nego je još jedan način na koji djeca i mladi mogu razviti nove talente te kvalitetno ispuniti svoje slobodno vijeme. Uz to, način rada koji se primijenjuje u radu kampa promiče timski rad, zalaganje u učenju i školskim aktivnostima, toleranciju i međusobno uvažavanje. Kamp će voditi umjetnici američke plesne skupine Step Afrika! (http://www.stepafrika.org/home.htm) koja ima veliko iskustvo u radu s mladima iz SAD-a i cijeloga svijeta te ples koriste kao način kvalitetnog rada s mladima. Ovo će biti peti kamp takve vrste u Hrvatskoj. Učenici Prve gimnazije (15-17 godina) su pozvani od strane veleposlanstva na sudjelovanje u radu kampa u pratnji jednog nastavnika. Učenici ne moraju imati plesnog iskustva, sve vještine steknu tijekom kampa, samo moraju poznavati osnove engleskog jezika kako bi mogli aktivno sudjelovati i komunicirati s voditeljima. Cilj je, osim poticanja timskog rada, zalaganja u školi i akademskog obrazovanja da se hrvatska djeca malo više međusobno povežu. Nakon petodnevnih radionica sudionici kampa imat će završnu predstavu na kojoj će pokazati što su naučili. Sve troškove boravka u Koprivnici pokriva Američko veleposlanstvo. Osiguran je smještaj na bazi polupansiona u hotelu Podravina u Koprivnici, a treći obrok sudionici dobivaju na radionici u školi. Pokriven je i trošak prijevoza, a učenici u programu imat će prilike vidjeti Step Afriku na predstavi u Domu mladih koja je za njih besplatna. Planirani dolazak u Koprivnicu je 5., a odlazak 11. svibnja 2019.

Pozivamo sve prvogimnazijalce koji su zainteresirani za sudjelovanje u kampu da se, najkasnije do 2.5. jave pedagoginji škole, prof. Renati Čelik. Ovo je jedinstvena prilika da steknete prekrasno iskustvo!

Ukupno: 1904501
« Studeni 2019 »