Pregled aktivnosti Vijeća učenika u šk. god. 2018./2019.

Autor: Željka Pačalat, 2. 9. 2019.

Vijeće učenika ove je školske godine bilo ponovno aktivno u suradnji sa školskom psihologinjom. Brojni su događaji i aktivnosti koji su bili organizirani u sklopu rada Vijeća učenika.

Na početku školske godine, brzo su i efikasno uključeni novi članovi u rad Vijeća učenika te je organizirana razmjena udžbenika. Odabrani su učenici-mentori koji su pomagali „prvašićima“ u prilagodbi na novu okolinu. Učenici-mentori podijelili  su svoje iskustvo i tako ohrabrili mlade snage škole.

Tradicionalni božićni kviz općeg znanja, na kojem su učenici odmjeravali svoje znanje, održan je i ove godine. Povodom Božića i Valentinova razvrstane su prigodne poruke koje su učenici mogli međusobno jedni drugima poslati. Organizirane su maškare na našoj školi te je odabrana najkreativnija maska preko društvenih mreža.

Novost od ove godine je ponovno pokretanje svakodnevnog puštanja glazbe prije nastave kako bi dolazak u školu bio ugodniji učenicima i zaposlenicima. Tijekom cijele školske godine organizirana su mnoga predavanja kako bi učenici proširili znanje o njima zanimljivim temama. Vijeće učenika sudjelovalo je u okviru Županijskog vijeća  u organizaciji prosvjeda protiv klimatskih promjena.

Na poticaj ravnateljice raspravljali smo o mogućim promjenama organizacije rada škole u okviru kurikularne reforme, te smo u raspravu uključili sve zainteresirane učenike. Pobrinuli smo se i za buduće naraštaje gimnazijalaca vođenjem učenika osmih razreda po školi na Dan otvorene nastave.

Službeni predstavnici razreda u Vijeću učenika ove su godine bili: Klara Medvedec (1.a), Bruna Hercigonja (1.b), Jan Špiclin (1.c), Juraj Cesar (1.d), Marko Daraboš (1.e), Martin Peršić (1.f), Matej Čok (1.g), Eva Škerbić (1.h), Eva Benjak (2.a), Ema Pofuk (2.b), Tia Brezovec (2.c), Klea Čovran (2.d), Mia Horvat (2.e), Mihael Kralj (2.f), Alisa Pevec (2.g), Marko Kralj (2.h), Karlo Narančić (3.a), Marko Sever (3.b), Ema Mašić (3.c), Mirta Vučetić (3.d), Mia Sajko (3.e), Dora Mihinjač (3.f), Martin Kelemen (3.g), Ena Novak (3.h), Stela Radek (3.IB), Noa Minđek (4.a), Ana Šobak (4.b), Mirna Koledić (4.c), Mirta Klarić (4.d), Marta Begović (4.e), Nikola Briški (4.f), Viktor Divjak (4.g), Katarina Meštrić (4.h), Robin Kokot (4.IB).

Osim službenih predstavnika, imali smo i aktivne pridružene članove: Filip Poštenik (3.a), Pia Paska-Jaklin (3.d), Sara Bedeniković (4.c) i Lara Šmic (4.c).

Vijeće učenika pokazalo je svoju snagu i ove školske godine. Među učenicima je postignuta odlična komunikacija i zbog toga je godina iza nas uspješna. Zahvaljujem se svima koji su pokazali interes i volju za rad u Vijeću učenika te se nadam da će Vijeće nastaviti sa jednako dobrim radom kako bi stvorili bolju atmosferu za sve učenike.

Viktor Divjak, predsjednik Vijeća učenika

Priloženi dokumenti: