Pregled aktivnosti Vijeća učenika u šk. god. 2016./2017.

Autor: Željka Pačalat, 13. 6. 2017.

Vijeće učenika ove je godine bilo posebno zaposleno. Nastojali smo organizirati zanimljive aktivnosti za učenike, ali i biti podrška kod većih događanja u organizaciji škole.

Tako smo početkom godine, već tradicionalno, organizirali razmjenu udžbenika. Nastavili smo projekt učenika mentora i organizaciju humanitarnih kvizova. Za naše kumče iz Tanzanije – Halimu bila je organizirana humanitarna tombola u holu škole. Učenici su pokazali da imaju veliko srce jer je u organizaciji Vijeća učenika prikupljeno pedesetak pernica za djecu naroda Saharawi koje im je dostavio naš sugrađanin Damir Vujnovac prilikom sudjelovanja na Saharskom maratonu.

Bili smo aktivno uključeni i u obilježavanje 380. godišnjice Prve gimnazije. Članovi Vijeća sudjelovali su u organizaciji koncerta i izložbe u Gimnetu, dežurali su u zbirkama, pomogli oko organizacije svečane sjednice te sudjelovali u druženju s bivšim učenicima.

Članovi Vijeća uključili su se i u organizaciju Međunarodnog dana srednjoškolaca te je na Prvoj uspješno odrađen FIFA turnir i radionica ŠALAbahteri. Nova aktivnost koju smo organizirali ove godine, a sigurno će se nastaviti i dalje, je predstavljanje fakulteta kroz iskustva studenata (bivših učenika).

Nadalje, nastojali smo pružiti i zabavne sadržaje za naše kolege. Održan je izbor za najbolju masku, organizirane su razmjene poruka za Božić i Valentinovo te smo prije nastave puštali glazbu preko razglasa u holu.

Članovi Vijeća sudjelovali su u nizu događanja kao gosti ili kao podrška u organizaciji i promociji prijavljujući druge zainteresirane učenike iz razreda za sudjelovanje: svečana sjednica povodom 380. godišnjice škole, razgovor s povjerenikom Europske komisije u Lendavi, regionalno zasjedanje Europskog parlamenta mladih, susret učenika i nastavnika starih gimnazija u Karlovcu, stručni skup Znanjem protiv mržnje, predstavljanje natječaja Slagalica, predavanja u organizaciji Varaždinske županije na temu nasilja i obitelji, edukativna predstava Lucijina priča, posjet Predsjednice Republike našoj školi, odabir kandidata za Županijsko vijeće učenika i učeničkog predstavnika za Etičko povjerenstvo škole, projekt o pužanju prve pomoći, predavanje bivšeg učenika o mozgu, radionica Hrvatske udruge za školovanje pasa vodiča i mobilitet.

Za Vijeće učenika bila je ovo vrlo uspješna godina. Nadamo se da će i one pred nama biti jednako pune posla, zabave i uspjeha!

Dorotea Neuberg, 4.b, predsjednica Vijeća učenika

Željka Pačalat, voditeljica

Službeni predstavnici u vijeću učenika u šk. god. 2016./2017. su:

Karlo Narančić (1.a), Leonardo Paska (1.b), Ema Mašić (1.c), Mirta Vučetić (1.d), Tea Podbojec (1.e), Dora Mihinjač (1.f), Leon Hegedić (1.g), Ena Novak (1.h), Noa Minđek (2.a), Ana Šobak (2.b), Matej Pavliček (2.c), Robin Kokot (2.d),  Anja Horvat (2.e), Marin Avirović (2.f), Viktor Divjak (2.g), Iva Dolenc (2.h),  Ana Vrabec (3.a), Domagoj Jurišak (3,b), Julia van Hoek (3.c), Vida Vertuš (3.d), Leo Pešut (3.e), Eva Josić (3.f), Šimun Ilčić (3.g), Elena Sovar (3.h), Tin Rogina (3.IB), Eleonora Detić (4.a), Dorotea Neuberg (4.b), Ana Marija Mašić (4.c), Dalia Hranić (4.d), David Preložiček (4.e), Ivan Komar (4.f), Matija Benić (4.g), Dora Vuković (4.h), Leona Blaži (4.IB).

Iz nekih razreda bilo je više redovitih sudionika u radu Vijeća pa valja istaknuti i doprinos pridružnih članova. To su:  Filip Poštenik (1.a), Lorena Breovec (1.b), Ana Marija Kastel (1.c), Pia Paska-Jaklin (1.d), Lovro Štefan (1.f), Marta Begović (2.e), Sven Stanisavljević (2.g), Katarina Meštrić (2.h), Marija Vuković (2.g), Karla Grašić (3.a), Klara Grašić (3.a) i Arian Peharda (4.b).