Vijesti iz knjižnice

Obavijest učenicima koji su rezervirali knjige

Autor: Marinela Marčetić, 8. 7. 2020. 13:43

Dragi učenici, neki od naslova koje ste rezervirali su nedostupni jer su svi primjerci u posudbi ili ih naša knjižnica ne posjeduje (što možete provjeriti pretraživanjem online kataloga). To su: Reynolds, Jeson, Duh; King, Stephen, Ono;  Avallone, Silvia, Čelična mladost; Fielding, Joy, Na rubu ludila; Rowling,J. K. ; Harry Potter : darovi smrti; Arnold, David, Moskoitoland: Zemlja komaraca; Rosnay, Tatiana de; Sarin ključ;

Osim navedenih, nažalost, moramo obavijestiti  Ivu, Anu i Vanju koje su željele čitati Ubiti pticu rugalicu, kako trenutno nemamo više primjeraka te knjige.

Žao nam je što nismo u mogućnosti ispuniti sve vaše želje i nadamo se kako ćete željene naslove ipak jednom pročitati.

eLektira

Autor: Marinela Marčetić, 23. 3. 2020. 10:20

Dragi učenici, vrijedni ste u svojim virtualnim učionicam. Želimo vam puno dobrog raspoloženja i mira.
Ukoliko niste nabavili lektiru u tiskanom obliku, podjsećamo kako svojim AAI@Edu.HR elektroničkim identitetom možete pristupiti (na legalan način, poštujući autorska prava) lektiri u elektronskom obliku na ovoj adresi: https://lektire.skole.hr/naslovna/pristup-sadrzaju

Mobilnost u Španjolskoj

Autor: Marinela Marčetić, 7. 11. 2019. 08:55

U četvrtak, 8. studenoga, u knjižnici možete saznati sve o mobilnosti u Španjolskoj u projektu Erasmus+ "Amazing race". Prezentaciju u 14:10 sati održat će profesori i učenici, sudionici projekta.

Biramo naj kravatu za Dan kravate

Autor: Marinela Marčetić, 16. 10. 2019. 11:55

Foto:    http://www.radiodux.me/vijesti/vijesti/svjetski-dan-kravate

I ove godina biramo najljepšu kravatu. U petaka, 18. listopada,  upotpunite svoju odjevnu kombinaciju kravatom, fotografirajte se i pošaljite nam fotografiju na knjiznica@gimnazija-varazdin.skole.hr. Najljepše ćemo simbolično nagraditi i objaviti na facebook stranici knjižnice.

Hrvatski sabor iskazao je kravati, koja se kao izvorni hrvatski proizvod raširila Europom u XVII st., posebnu počast, proglasivši godine 2008., 18. listopada Danom kravate. Od tada se taj dan svečano obilježava kao Svjetski dan kravate u Hrvatskoj, a tijekom proteklih godina njegovo je obilježavanje započelo u raznim dijelovima svijeta.

Dekica za snove

Autor: Marinela Marčetić, 27. 5. 2019. 10:37

U petak, 24. svibnja, naši učenici iz 1.c:  Jan Špiclin, Elena Huzjak, Valentina Kranjec, Neva Bartolec, Franka Šegović, Marta Ivanek, Laura Rodano, Veronika Meštrić , te Eva Makovec, 1.g,  Lucija Uskoković i Hana Pahić iz 2.d, Tea Kranjec, 2.e i Fran Golub, 3.a i Petra Kudelić, 3.h čitali su malim prijateljima iz dječjeg vrtića Kozarčeva i učenicima prvih i drugih razreda jedne osnovne škole na zelenim površinama i pod krošnjama.  Sudjelovali smo, naime,  u lijepoj akciji „Dekica za snove“  koju već nekoliko godina provodi udruga „Smiješak za sve“ . Na taj način naša se knjižnica uključila u projekt „Hrvatska volontira“  i nastavila projekt „Tulum s(l)va“ koji provodimo već više godina. Akciju su pohvalile odgajiteljice i učitelji s kojima smo surađivali, mediji, udruga „Smiješak za sve“, ali najviše su oduševljeni bili sami sudionici, kako naši učenici čitači, tako i mali slušači, pa se svi nadamo i pripremamo za nove susrete i suradnju. Zahvaljujemo svima koji su sudjelovali i odvojili svoje vrijeme kako bi obogatili sebe i druge.

Obilježavanje Dana Europe

Autor: Marinela Marčetić, 8. 5. 2019. 13:44

//www.google.com/search?q=europska+unija+izbori&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj0y6yW7oviAhXC

Europski izbori: što su i zašto izići, sve o Europskoj uniji i sve što vas o ovome zanima možete saznati na interaktvinoj prezentaciju uz video uradak i kviz koje u prostoru školske knjižnice pripremaju učenici s prof. Ivanom Žnidarić Kajić. Dođite u četvrtak u 13:20 sati. Predviđeno trajanje: 50 min.

Kae is OK

Autor: Marinela Marčetić, 15. 4. 2019. 07:56

Foto: https://mojtv.hr/emisije/23215/sto-je-sto.aspx

Danas, 15. travnja u 14.10 h dođite na zanimljivo predavanje s radionicom  „Kaej is OK“.! Gošće su nam dr.sc. Bojana Schubert ( nekadašnja učenica naše škole ) i dr.sc. Marina Marinković  iz Zavoda za lingvistička istraživanja HAZU iz Zagreba. Upoznat će nas sa suvremenim i povijesnim kajkavskim govorima, a sudionici će imati prigodu odgonetavati značenja nekih kajkavskih riječi.

PGV ljetopis 2020.

Online izdanje

Tehničke preporuke: za čitanje kliknite na naslovnicu. Pregled se preporuča u Chrome, Mozilla Firefox preglednicima i s normalnom veličinom fonta podešenom na mobilnim uređajima.

Ukupno: 2045566
« Siječanj 2020 »