International Baccalaureate Diploma Programme
IB logoInternational Baccalaureate Organization

International Baccalaureate Diploma Programme (IBDP)

Program međunarodne mature (IBDP - International Baccalaureate Diploma Programme) omogućuje stjecanje međunarodno priznate diplome te priprema učenike za školovanje na svjetskim i hrvatskim sveučilištima. Program traje dvije godine (treći i četvrti razred), izvodi se na engleskom jeziku, a na kraju školovanja provodi se vanjsko vrednovanje. IB svjedodžba omogućuje učenicima direktan upis na gotovo sve svjetske fakultete i ona je općepriznati znak izvrsnosti koji pokazuje da je učenik tijekom školovanja stekao kompetencije važne za daljnje fakultetsko obrazovanje.
Prva gimnazija Varaždin stekla je certifikat IBO-a za provođenje ovoga programa 2006. godine. The International Baccalaureate Organization (IBO) jest organizacija za stjecanje međunarodne diplome sa sjedištem u Ženevi čiji se programi provode u 2000 škola diljem svijeta. Prva gimnazija Varaždin druga je škola u Hrvatskoj u kojoj se provodi takav program.

Obilježja IB programa:
  • rad u manjim grupama učenika
  • razvijanje kreativnosti i samostalnosti zahvaljujući drukčijim metodama rada (projektna i problemska nastava)
  • manji broj predmeta koji omogućuje dublje i sveobuhvatnije istraživanje
  • vanjsko vrednovanje
  • uključivanje u život lokalne zajednice
  • međunarodna suradnja

PGV ljetopis 2020.

Online izdanje

Tehničke preporuke: za čitanje kliknite na naslovnicu. Pregled se preporuča u Chrome, Mozilla Firefox preglednicima i s normalnom veličinom fonta podešenom na mobilnim uređajima.

Ukupno: 2093393
« Studeni 2020 »