Otvorene prijave za antikorupcijski program za mlade „Youth Voice for Integrity 2020“

Autor: Janja Banić, 10. 1. 2020.

„Youth Voice for Integrity 2020“ prvo je izdanje petodnevnog programa koji okuplja mlade u starosti od 16 do 24 godine s ciljem poticanja angažmana mladih u borbi protiv korupcije. Program će se održati od 6.-10. veljače 2020. godine u Varaždinu, a organiziran je uz financijsku podršku Američkog veleposlanstva u Zagrebu te organizacijsku podršku Tehnološkog parka Varaždin. Cilj programa je ojačati kapacitete mladih u području borbe protiv korupcije, ali im isto tako dati mogućnost da sami iskažu svoj stav i da se njihov glas čuje. Prvi dio programa sastoji se od interaktivnih predavanja i radionica na temu korupcije u medijima, obrazovanju, politici i zdravstvu, a koje će održati predavači koji su stručnjaci u svojim područjima. U sklopu drugog dijela programa, sudionici će dobiti priliku osmisliti vlastite inovativne strategije i inicijative za borbu protiv korupcije, pri čemu će ih mentorirati dr. Anatoli Rapoport, profesor na američkom sveučilištu Purdue University, koji je ujedno i stručnjak za rad s mladima i akademsko poštenje. Tijekom posljednjeg dana programa, sudionici će predstaviti vlastite ideje za suzbijanje korupcije, a oni koji žele implementirati svoje ideje dobit će mentorsku podršku i nakon završetka programa. Dodatno, sudionici će kroz slobodno vrijeme i organizirane posjete imati priliku upoznati grad Varaždin i mlade koji aktivno djeluju u njemu. Svi troškovi sudjelovanja u programu pokriveni su od strane organizatora, a za eventualne sudionike iz Varaždina također je osiguran smještaj u hotelu u vrijeme trajanja konferencije zajedno sa svim ostalim sudionicima.

Prijave su otvorene do 21. siječnja 2020. godine, svi zainteresirani mogu se prijaviti na sljedećem linku:  https://forms.gle/nHu2E5AARYjMGCQE9. Više informacija o samom programu može se pronaći na Facebook stranici projekta (www.facebook.com/youthvoiceforintegrity) ili slanjem e-maila na adresu youthvoiceforintegrity@gmail.com. Pozivamo sve zainteresirane prvogimnazijalce da se svakako prijave!

Ukupno: 2022480
« Srpanj 2020 »