Naši gimnazijalci osvojili pametnu ploču

Autor: Vladimir Mikac, 14. 5. 2019.

Prva gimnazija Varaždin je u suradnji s udrugom Varaždinski potrošač provela projekt medijske i financijske pismenosti. Učenici trećih razreda izborne nastave sociologije sudjelovali su u projektu koji se sastojao od predavanja na navedene teme, radionica i zadataka koje su učenici realizirali. Jedan od zadataka vezan uz financijsku pismenost bio je izraditi video vodič za organiziranje školskog putovanja na području Hrvatske po troškovno najpovoljnijem proračunu. Nagrada za najbolji video uradak bila je pametna ploča koju su osvojili upravo učenici naše škole koji su osvojili i prvo ( Maja Migles, Dominik Hrupek, Tea Čavlek, Anđela Lončar i Nikolina Fajt), ali i drugo mjesto (Toma Juranko, Saša Lovrenčec, Lea Cigić, Dina Pomper, Ana Majdak i Nika Luić). Svi su učenici sudionici projekta iz naše škole i gimnazije iz Vukovara osvojili nagrade, ruksake. Završnica projekta koju je organizirala udruga Varaždinski potrošač dogodila se na imanju Zlatna greda u Baranji 3.5.2019. kada se susrelo 30 učenika dviju škola, organizatori i profesori koji su dan proveli educirajući se o medijskoj pismenosti kroz interaktivno predavanje sociologa Brune Šimleša. Na samoj završnici učenicima naše škole Maji Migles i Nikolini Fajt uručena je pametna ploča za najbolji video uradak. Poslijepodne učenici su proveli u ugodnoj i opuštenoj atmosferi adrenalinskog parka samog imanja. Učenici su imali prigodu uživati u gastronomiji i kušati brojne slavonske i baranjske specijalitete. Prije povratka u Varaždin naše je učenike Osijekom provela Marinela Marčetić, profesorica i diplomirana knjižničarka rodom iz Osijeka koja je uz profesoricu Petru Svetec učenicima bila pratnja na putovanju u Baranju. Rezultat realiziranog projekta osim video uradaka rađenih na temu financijske pismenosti jest i bilten radova učenika na temu medijske pismenosti. Projekt su zajedno odradile gospođa Sanja Keretić iz udruge Varaždinski potrošač i profesorica Ivana Žnidarić Kajić.

Priloženi dokumenti:
Bilten_ucenicki_radovi_.pdf (724.89 KB)