Važna obavijest za učenike koji će steći pravo upisa u 1. razred Prve gimnazije Varaždin

Autor: Janja Banić, 2. 7. 2021.

Dragi učenici, one od vas koji će steći pravo upisa u 1. razred Prve gimnazije Varaždin podsjećamo na mogućnosti, rokove i ostale važne stvari za provedbu upisa:

1. Upisi će se provoditi, kao što je objavljeno u Natječaju za upis, dolaskom osobno 12. srpnja od 8 do 15 sati u Prvu gimnaziju Varaždin ili slanjem maila na upisi@gimnazija-varazdin.skole.hr, također 12. srpnja u navedenom razdoblju.

2. U oba gore navedena slučaja učenici sa sobom trebaju donijeti / poslati:

upisnicu ispisanu iz NISpuSŠ sustava, potpisanu od strane učenika i roditelja - svi učenici

ispunjen i potpisan Upitnik za DSD šk. god. 2021-22 koji je usklađen s GDPR uredbom i nalazi se u privitku ove obavijesti - svi učenici

ispunjen i potpisan Obrazac Privole  - usklađen s GDPR uredbom i nalazi se u privitku ove obavijesti – svi učenici

ispunjen i potpisan Obrazac za prijevoz usklađen s GDPR uredbom i nalazi se u privitku ove obavijesti - samo učenici koji će putovati u školu

Ukoliko navedene dokumente šaljete mailom, možda će vama i vašim roditeljima biti od pomoći upute o mogućnosti digitalnog potpisivanja dokumenata koje se također nalaze u privitku ove obavijesti. Za to vam nije potrebna posebna oprema, već samo pametni telefon. Također Vas molimo da upisnice, DSD obrazac, Privole i eventualno obrazac za prijevoz šaljete sa svojih skole.hr mail adresa radi prepoznatljivosti, kako je navedeno i u natječaju za upis.

Ukoliko ne ispunite obrazac Privole, a sukladno GDPR uredbi o zaštiti osobnih podataka, na popisu po razrednim odjelima koji ćemo objaviti nakon upisa neće se nalazi vaša imena i prezimena već identifikacijske oznake koje ćete dobiti prilikom potvrde zaprimanja dokumenata, bez obzira hoće li to biti mailom ili u školi. Stoga je važno da nakon upisa spremite ili zabilježite svoj identifikacijski broj kako biste znali kasnije provjeriti u kojem ste razrednom odjelu.

Ukoliko upise želite obaviti dolaskom u Školu, a s obzirom na epidemiološke okolnosti molimo da pri ulasku u školu dezinficirate ruke na beskontaktnim dispenzerima kod ulaznih vratiju, potplate na barijeri koja se nalazi također na ulazu, da se pridržavate fizičke distance od barem 2m iza učenika / roditelja koji je ispred vas i da se pridržavate svih ostalih propisanih epidemioloških mjera zaštite uključujući obvezu nošenja maske za lice unutar škole.

Oni učenici koji će svoje upisnice i ostale gore spomenute dokumente poslati mailom, dokumentaciju kojom su eventualno stekli dodatne bodove, donijet će prvi nastavni dan svojim novim razrednicima. Učenici koji će upise obaviti dolaskom u školu, mogu odmah donijeti svu dokumentaciju. Pri tome ne treba donositi dokumentaciju vezanu za natjecanja jer su ti bodovi automatski dodijeljeni u sustavu, već samo dokumentaciju kojom je netko možda stekao dodatne bodove po nekoj drugoj osnovi.

Ukoliko imate upite ili nedoumice, svakako nazovite na broj mobitela: 095/4200-423, prof,. Renata Čelik, pedagoginja.

Veselimo se novoj generaciji i vidimo se ili 12. srpnja ili u jesen!