UFZG - Poziv na Dan otvorenih vrata 2019 - Učiteljski studij s njemačkim jezikom

Autor: Vladimir Mikac, 26. 2. 2019.

Katedra za obrazovanje učitelja njemačkog jezika – interkulturalna germanistika Učiteljskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu organizira 29. ožujka te od 1. do 4. travnja o.g. Dane otvorenih vrata za učenike četvrtih razreda srednjih škola koji uče njemački jezik i koji svoje buduće zanimanje eventualno vide u području učiteljske profesije. Uz podršku Hrvatskog društva učitelja i profesora njemačkog jezika (KDV) te Središnjeg ureda za školstvo u inozemstvu (ZfA) zainteresiranim učenicima predstavit ćemo Učiteljski studij s njemačkim jezikom na nekoliko načina i iz različitih perspektiva. Glavni dio programa odvija se u petak 29. ožujka u okvirnom trajanju od tri sata tijekom kojih će maturanti moći:

- prisustvovati i sudjelovati u kraćim nastavnim cjelinama sa sadržajima karakterističnima za studijski smjer Njemački jezik,
- razgovarati sa sadašnjim i bivšim studentima te nastavnicima studijskog smjera Njemački jezik,
- u interakciji sa studentima viših godina doživjeti što se na ovom studiju može naučiti i kako studij izgleda iz studentske perspektive,
- upoznati infrastrukturne mogućnosti Učiteljskog fakulteta.

U tjednu od 1. do 4. travnja učenici će imati priliku prisustvovati redovnoj nastavi u kolegijima studijskog smjera Njemački jezik. Objava rasporeda očekuje se početkom ožujka, a prijave će se primati tijekom glavnog programa u petak 29. ožujka. Srdačno pozivamo maturante Vaše škole i njihove profesore da nam se pridružite na Danima otvorenih vrata te upoznate Učiteljski fakultet i studijski program za obrazovanje učitelja njemačkog jezika. Najljepše molimo da profesorice i profesore koji u Vašoj školi poučavaju Njemački jezik potaknete da sa zainteresiranim učenicima posjete naš Fakultet te da podržite tu aktivnost. Okvirni program Dana otvorenih vrata s pozivom učenicima nalazi se u prilogu.

Iz organizacijskih razloga, molimo Vas da nam do 15. ožujka na adresu e-pošte zeljka.knezevic@ufzg.hr javite broj učenika i profesora Vaše škole koji će 29. ožujka 2019. doći u posjet našem Fakultetu.

« Svibanj 2019 »