Počelo obilježavanje 50 godina IBDP u Prvoj

Autor: Janja Banić, 6. 3. 2018.

Aktivnosti kojima Prva gimnazija Varaždin planira cjelogodišnje obilježavanje prvih 50 godina IB programa, započeli smo 1. ožujka sa jednodnevnom manifestacijom, pod nazivom IB day. Program se odvijao na dva punkta u školi, kod IBDP oglasne (plave) ploče u holu i pred školskom knjižnicom. Najživlje je bilo u holu, kod popularnog, plavog, IBDP panoa, gdje se tokom jutra pridružilo mnogo zainteresiranih učenika škole. Program su osmislili svi aktualni učenici IBDP u našoj školi (3. i 4.IB), a osnovna ideja bilo je druženje svih učenika, razmjena informacija, pitanja&odgovori, promocija programa, pojašnjavanje upisa na inozemna sveučilišta i još korisnih savjeta koji mogu pomoći učenicima u programu ili onima koji će to tek postati, da donesu dobru i odgovornu odluku. Ovom prilikom, učenici su mogli dobiti dodatne informacije o dva programa, obavezna u IBDP (Core), Extended Essay (EE) i Creativity, Activity, Service (CAS). Promovirali smo EE i CAS školske publikacije za učenike, uz popratna pojašnjenja učenika četvrtih razreda. Pred školskom knjižnicom projicirali smo filmove koje su snimili IBDP učenici prošlih i sadašnjih generacija, kao i prigodne IBO filmove, u kojima učenici IBDP iz raznih svjetskih škola dijele svoja iskustva i postignuća tokom školovanja u IBDP. I za kraj, IB Caffe, u organizaciji 4.IB, zamišljeno kao okupljanje bivših (Alumni), sadašnjih i budućih učenika IBDP, pokazalo se kao izuzetno posjećeno i korisno druženje, kojom prilikom su svoja iskustva sa prisutnima podijelili naši bivši učenici, danas studenti ili već diplomirani stručnjaci. Naše daljnje aktivnosti, planirane za travanj, u sklopu tjedna otvorenih vrata, vezane su uz promociju Theory of knowledge (TOK), još jednog obaveznog IBDP sadržaja, kako bismo novim učenicima što više približili način rada u IBDP i sve pogodnosti i prednosti obrazovanja u tom programu. Veselimo se novim susretima sa svima, jer u skladu sa IBO principima obrazovanja, vjerujemo da je komunikacija znanja i vještina, temelj napretka i budućih uspjeha. Fotografije toga dana možete pregledati na našoj Facebook stranici.

Ksenija Kipke, IBDP koordinator