DSD-Dreiländercamp u Kovačici

Autor: Janja Banić, 28. 9. 2015.

U Kovačici u blizini Beograda od 11. do 15. rujna 2015. održan je jezični kamp pod nazivom Dreiländercamp in Kovačica. U kampu su sudjelovale škole iz Slovenije, Srbije i Hrvatske, a Hrvatsku i Varaždin pritom je predstavljala Prva gimnazija Varaždin. Svrha održavanja ovog kampa bilo je usavršavanje učenika koji pohađaju DSD-nastavu (fakultativnu nastavu za učenike njemačkog jezika čiji je cilj polaganje njemačke jezične diplome DSD 1) u izradi prezentacija. Učenici su najprije pomoću radionica savladavali tehniku pripreme  i vođenja intervjua, pronalaženja adekvatnih informacija na internetu te izrade i izlaganja prezentacije, a zatim su se uputili na različita mjesta u Beogradu, pri čemu je svaka grupa istraživala po jedno mjesto ili aspekt života u tom gradu. Nakon istraživanja i intervjuiranja prolaznika, učenici su izrađivali prezentacije. Završni produkt bilo je izlaganje svih grupa, nakon kojeg su učenici dobili povratne informacije koje zajedno s vještinama usvojenim na radionicama, mogu iskoristiti kod polaganja ispita u sljedećem polugodištu. Ovaj je susret ujedno zbližio i povezao učenike ovih triju zemalja. Uz usavršavanje jezika, rad u mješovitim grupama pridonio je druženju i uočavanju sličnosti koje nas povezuju i različitosti koje pripadaju pojedinim kulturnim identitetima. Sudjelovali su sljedeći učenici naše škole: Petra Špicar, Lucija Spevec, Nika Peršić, Paloma Ana Puljić, Melissa Kurtić, Ivona Jurajec, Stella Žunić, Eva Josić, Martina Đuras, Anita Habulan, Tara Majstorović, Ines Perko, a voditeljice su bile prof. Anja Bušić i prof. Gertrud Rehne Braisch. Fotografije sa kampa pogledajte na našoj Facebook stranici!