Naši učenici uvjerljivi pobjednici Županijskog natjecanja iz informatike

Autor: Janja Banić, 23. 2. 2015.

20. veljače 2015. godine u Prvoj gimnaziji održano je Županijsko natjecanje iz informatike / računalstva na kojem je sudjelovao ukupno 91 učenik, od čega 38 učenika Prve gimnazije u različitim kategorijama. U kategoriji Pascal/C/C++ 1. mjesto u 1., 2., 3. i 4. razredima osvojili su redom sljedeći naši učenici: Petar Borko (mentorica prof. Vesna Novosel Martinić), Josip Kelava (mentor prof. Vladimir Mikac), Tomislav Gregurić (mentor prof. Vladimir Mikac), Petra Jambriško (mentorica prof. Vesna Novosel Martinić), Nikola Šalgaj (mentor prof. Bojan Banić) i Filip Vidović (mentor prof. Bojan Banić). 2. mjesto u istoj kategoriji osvojili su Filip Kuzminski (mentorica prof. Vesna Novosel Martinić), Rea Novak (mentor prof. Vladimir Mikac), Šimun Šopar (mentor prof. Vladimir Mikac), Marin Kišić (mentor prof. Vladimir Mikac), Tomislav Vugrinec (mentor prof. Bojan Banić) i Filip Ptiček (mentorica prof. Vesna Novosel Martinić), dok je natjecanje na 3. mjestu završio Ivan Rissi (mentorica prof. Vesna Novosel Martinić). U istoj kategoriji sudjelovali su i naši učenici Ivan Avirović, Anel Novak, Sven Posavec, Filip Meštrić, Mirna Baksa, Leonardo Kapetanović i Matija Križanec. U kategoriji Osnove informatike - prirodoslovno-matematičke gimnazije, 1. mjesto osvojili su naši Petra Jambriško (mentorica Vesna Novosel Martinić) i Filip Ptiček (mentorica prof. Vesna Novosel Martinić), 2. mjesto pripalo je Mirni Baksa (mentor prof. Bojan Banić), a 3. mjesto Tomislavu Greguriću (mentor prof. Vladimir Mikac). U toj su kategoriji školu predstavljali i Filip Vidović, Rea Novak, Ivan Rissi, Matija Križanec, Marin Hrkec, Anel Novak, Dino Novak, Filip Kuzminski i Iva van Hoek. Dvoje učenika Prve gimnazije sudjelovalo je u kategoriji Osnove informatike - ostale gimnazije: Domagoj Kušter i Filip Novak. U kategoriji Razvoj softvera 1. mjesto osvojio je Filip Meštrić (mentor prof. Bojan Banić), a 3. mjesto tim u sastavu: Marin Kišić i Ivan Avirović (mentor prof. Vladimir Mikac). Tako su naši učenici osvojili ukupno 9 prvih mjesta, 7 drugih mjesta, 3 trećih mjesta. Čestitamo svim učenicima i njihovim mentorima!